back
login:   haslo:   przypomnij dane

Mapa Rowerowej Mobilności

05 listopada 2014

Na podstawie ankiety wykonanej przez uczniów można wyodrębnić osoby przyjeżdżające rowerem do szkoły, lub potencjanie mogące wybrać rower jako środek transportu. System domyślnie sugeruje, które osoby należy uwzględnić, ale możliwa jest także indywidualna korekta.

Dzięki temu otrzymujemy dogodną do analizy wizulazację. Mapę można wydrukować i ręcznie nanieść gówne istniejące, lub proponowane ciągi komunkacyjne. System umozliwia wprowadzenie dowolnych obiektów na mape, więc przy odrobinie chęci, można też skorzystać także i z tego sposobu pracy. Wydaje sie jednak, że ze wzgledu na jednoskowy charakter działania, nie jest specjalnie wskazane "męczenie" liderów rowerowych poznawianiem technicznych niuansów obsługi programu mapowego.

<
>
"Rowerowa Szkoła - zintegrowany program edukacyjny na rzecz promocji komunikacji rowerowej oraz kształtowania proekologicznych zachowań komunikacyjnych wśród dzieci i młodzieży w miastach" Projekt realizowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we współpracy z Krajową Radą Beżpieczeństwa Ruchu Drogowego. Posiada rekomendację przewodniczącej Parlamentarnej Grupy Rowerowej - posłanki Ewy Wolak.
Dolnosląska edycja sponsorowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu